OSP Chrostkowo Ochotnicza Straż Pożarna Chrostkowo
Chrostkowo

średni wóz gaśniczy MAN TGM.13.290

Marka: MAN Model: TGM 13.290 Napęd: 4x4 Typ: GBA gaśniczy średni ze zbiornikiem wodnym i autopompą Pojemność zbiornika wodnego: 2500l. Pojemność zbiornika na środek pianotwórczy: 250l. Autopompa: dwuzakresowa Stolarczyk S20 HP o wydajność 2550l./min. - 8 bar i 400l./min. - 40 bar

samochód osobowy NISSAN PATROL

Napęd: 4x4

motopompa TOHATSU

Typ: jednostrumieniowa, jednostopniowa pompa turbinowa Nasady tłoczne: 2 x STORZ B (75) Nasada ssawna: 1 x STORZ A (110) Zalewanie: (zasysanie wody) (max. wys. ssania: 9 m) Pompa próżniowa łopatkowa (bezolejowa) Wydajność dla wysokości ssania 1,5 m: - przy ciśnieniu 10 bar 1430 l/min - przy ciśnieniu 8 bar 1850 l/min - przy ciśnieniu 4 bar 2150 l/min Wymiary (pozycja transportowa): dł/szer/wys 780 x 695 x 810 mm Masa (kompletna z nasadami i zaślepkami): - bez paliwa ok. 106,50 kg - z paliwem ok. 119,00 kg

motopompa pływająca M8/3 LEDA

Wydajność 800 dm3/min Wydajność maksymalna 1800 dm3/min Wysokość podnoszenia Hn=45 m H2O (0,45 MPa) Zasięg rzutu wody przy wydajności 800 dm3/min - 45 m Obroty nominalne 3600 obr/min Moc silnika 12,5 KM/9,2 kW Wymiary (dł.xszer.xwys.): 768 x 765 x 523 mm Masa: 55,5 kg (z pełnym bakiem paliwa).

-pompa szlamowa HONDA

-pompa szlamowa HONDA

-pompa głębinowa

pompa głębinowa

- 2 x pilarki do drewna

2 x pilarki do drewna

piła do betonu i stali

piła do betonu i stali

-agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy

zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego

zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego

łódź ratownicza WHALY

- lekka, dwuwarstwowa - bardzo stabilna, zwrotna i niezatapialna - bardzo małe zanurzenie - odporne na uszkodzenia mechaniczne - brak konieczności malowania i konserwacji - posiada certyfikat CE kat. C i D - odporna na działanie kwasów, zasad, soli - wysoka odporność na ścieranie - odporna na promieniowanie UV - podwójna warstwa kadłuba - całość łodzi wykonana z jednego kawałka Dane techniczne: - długość: 435 cm - szerokość: 173 cm - wysokość: 0,81 cm - waga: 196 kg - wysokość pawęży: 51 cm - max. silnik 30 KM / wersja wzmocniona 40 KM - max. ilość osób: CE kat. D 10 osób; kat.C 6 osób - max. obciążenie: CE kat. D 860 kg; kat. C 650 kg - D: wody osłonięte; C: przybrzeżna - materiał: polietylen obrotowo formowany - odporna na promienie UV

SLRt Iveco Daily

SLRt Iveco Daily to lekki samochód ratownictwa technicznego, który posiada również zbiornik na wodę (800l), oraz szybkie natarcie.

Syrena elektroniczna

Syrena elektroniczna DSE-1200S o mocy 1200W, natężenie dźwięku (SPL) 115 dB. Syreny Elektroniczne serii DSE służą do generowania alarmów we wszystkich trybach alarmowania Państwowej Straży Pożarnej i Obrony Cywilnej. Wykorzystywane są do alarmowania służb publicznych (PSP, OSP) oraz do ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach ekologicznych, militarnych, terrorystycznych, katastrofach, kataklizmach (OC). Syreny elektroniczne służą również do nagłośnienia w systemach ewakuacyjnych np. w dużych halach produkcyjnych, rozległych obszarach przemysłowych. Syreny DSE są przystosowane do współpracy ze Zintegrowanym Systemem Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50 (funkcjonującym na terenie całej Polski od 1995 r.), jak również mogą być wykorzystywane w innych tego typu systemach.

Myjka do węży

Myjka do węży jest powszechnie używana w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Choć może i jest niepozorna, to również od niej zależy prawidłowe funkcjonowanie węża gaśniczego.

Wąż w75

Węże tłoczne to jeden z najważniejszych elementów profesjonalnej armatury pożarniczej. Łączone są z moto lub autopompami, nazywanymi sercem wozu strażackiego. Węże tłoczne dostępne w ramach oferty są lekkie i łatwe w obsłudze, transporcie i przechowywaniu, m.in. dzięki łatwemu zwijaniu. Posiadają specjalne wypełnienie, tzw. koszulkę z PCV, która zmniejsza opór i odrzut podczas tłoczenia środka gaśniczego.

Wąż w52

Węże tłoczne to jeden z najważniejszych elementów profesjonalnej armatury pożarniczej. Łączone są z moto lub autopompami, nazywanymi sercem wozu strażackiego. Węże tłoczne dostępne w ramach oferty są lekkie i łatwe w obsłudze, transporcie i przechowywaniu, m.in. dzięki łatwemu zwijaniu. Posiadają specjalne wypełnienie, tzw. koszulkę z PCV, która zmniejsza opór i odrzut podczas tłoczenia środka gaśniczego.

Smok sawny

Smok ssawny prosty jest podstawowym elementem, jaki wchodzi w skład budowy linii ssawnej autopompy bądź motopompy. Posiada specjalną siatkę, której zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wszystkich elementom, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia pompy (kamienie, muł, piach, błoto). Oprócz tego, że wykorzystywany jest w akcjach ratowniczo-gaśniczych, często jest obecny w trakcie przeprowadzanych zawodów sportowo-pożarniczych.

Wąż sawny

Węże ssawne wykorzystywane są do zasysania wody, szlamu czy innych mediów płynnych. Używa się ich jako łącznik pomiędzy zbiornikiem, a pompą do transportu np. wody. Sprawdza się również do takich materiałów, jak ścieki, rozpuszczalniki chemiczne, nawozy sztuczne lub naturalne, materiały ścierne i wiele innych.

Wentylator oddymiajacy papin

Wentylator PAPIN 350 jest kompaktowym, przenośnym i łatwym w obsłudze urządzeniem przeznaczonym do oddymiania pomieszczeń oraz wentylacji nadciśnieniowej. Łatwą regulacja położenia wentylatora do pozycji roboczej od + 28 do -12 stopni. Rama ochronna jest przystosowana do łatwego przenoszenia i przechylania wentylatora.

Torba medyczna PSP R1 + deska + szyny

Zestaw ratownictwa medycznego zawarty w torbie PSP R1 jest potrzebny każdemu strażakowi, aby można było udzielić Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy każdemu poszkodowanemu na miejscu zdarzenia w zgodzie z procedurami ratowniczymi. Torba została skonstruowana tak, aby każdy element wyposażenia był dostępny na wyciągnięcie ręki. A jak wiadomo, podczas działań ratwoniczo-gaśniczych każda sekunda jest na wagę złota… Stąd liczne ułatwienia, które pozwalają na zaoszczędzenie cennego czasu.

Kombinezon "HORNET-1" chroniący przed ukąszeniami

Kombinezon HORNET-1 wykonany jest z trzech warstw. Dwie warstwy są wykonane z tkaniny, a jedna z pianki. Między warstwami tkaniny umieszczona została pianka 5 mm, która powoduje, że tkanina zewnętrzna nie dotyka bezpośrednio ciała osoby ubranej w kombinezon. Stanowi to rodzaj zabezpieczenia, w przypadku gdyby żądło szerszenia przekuło tkaninę, nie ma możliwości aby dosięgło do ciała osoby ubranej w kombinezon. Kombinezon chroni całe ciało z wyłączeniem dłoni i stóp. W związku z tym zalecamy stosowanie rękawic ochronnych oraz odpowiedniego obuwia. Ochrona głowy jest przypinana do całości kombinezonu suwakiem i została skonstruowana w taki sposób, aby umożliwić pracę w hełmie ochronnym (strażackim, wojskowym, policyjnym, monterskim, budowlanym, itp.). Dodatkowo połączenie kaptura z kombinezonem jest uszczelnione przy pomocy kołnierza zapinanego na rzep. Rękawy i nogawki zakończone ściągaczem oraz paskiem ściągającym zapinanym na rzep. Podczas akcji, użytkownik powinien mieć założone gogle lub mieć opuszczoną osłonę twarzy, aby ochronić oczy przed przedostaniem się do nich wypluwanego przez szerszenie jadu.

Pachołki drogowe

Pachołek drogowy o wysokości 350mm i wadze 0,80kg. Wykonany z miękkiego PCV, posiada jeden biały pas.

Redukcja węża strażackiego

Przejściówka redukcja 75/52 węża strażackiego, wykorzystywana w motopompach i przepompowniach

Rozdzielacz węży

Rozdzielacz służy do rozdzielania strumienia wody tłoczonego w linii głównej składającej się z węży W-75 na dwie linie gaśnicze z W-52 oraz pozwala na kontynuowanie prowadzenia linii z odcinka W-75. To rozdzielacz "klasyczny" B-C/B/C

Prądowice wodne

Prądownica wodna PWT52/2 służy do wytwarzania strumienia zwartego i rozproszonego z płynną regulacją kąta bryłowego strumienia rozproszonego. Stanowi zakończenie linii wężowych gaśniczych wodnych zasilanych autopompami lub motopompami.

Kamizelka asekuracyjna

Przeznaczona dla jednostek Straży Pożarnych: - specjalna konstrukcja o zwiększonym wyporze - wykonana z materiału pokryciowego o dużej wytrzymałości; - wyposażona w kieszeń na radiotelefon; - zapięcie na suwak i 3 szerokie, regulowane taśmy z klamrami; - boczne ściągacze zapewniają dopasowanie do sylwetki; - napisy "STRAŻ" na przodzie i na plecach; - dodatkowo oznakowana taśmą fluorescencyjno-odblaskową;

Flary ostrzegawcze

Flara ostrzegawcza jest bezpieczna i bardziej ekologiczna niż tradycyjne race świetlne. To światło ostrzegawcze pozbawione iskier, otwartego ognia i nie wydzielające szkodliwych gazów, dymów lub toksycznych substancji. Odporna, gumowana konstrukcja flary sprawia, że produkt nadaje się do stosowania w ruchu ulicznym. Może być używana leżąc płasko na ziemi, przymocowana do słupów i pachołków przy pomocy przelotki lub metalowych powierzchni za pomocą magnesu. Jest wodoodporna, nie tonie utrzymując się na powierzchni wody. Posiada IP68 tj. wytrzymuje zanurzenie do 10m. Flara może być ładowana zarówno za pomocą samochodowej ładowarki 12V DC lub ładowarki sieciowej 240V AC/DC.

Kombinezon niezatapialny

Kombinezon przeznaczony jest do pracy w wodzie. Może być stosowany w akcjach ratowniczych prowadzonych np. przez Straż Pożarną. Jego zaletą jest wodoszczelność i niezatapialność. Kombinezon wykonany ze specjalnej trójwarstwowej tkaniny zapobiega przemoczeniu, pozwala zachować ciepłotę ciała, utrzymuje użytkownika na powierzchni wody.

Rzutka ratownicza

Składa się z rękawa, umieszczonego w nim pływaka oraz 25 m nietonącej liny o średnicy 6 mm. Konstrukcja i sposób klarowania liny umożliwiają natychmiastowe i niezawodne jej użycie.

Motopompa pływająca

Motopompa pływająca o wydajności max. 1200 l/min, silnik HONDA GXV 160 o mocy 3,2 kW. Samozasysająca, z możliwością pracy na sucho. Niska waga gwarantuje wygodę użycia. Posejdon może pompować wodę o wysokim stopniu zanieczyszczenia - cząstki stałe do 10 mm średnicy. Nowoczesna konstrukcja pływaka gwarantuje niezatapialność motopompy, także w przypadku przekłucia pływaka ostrym przedmiotem.

Tłumica

Tłumica - to podstawowe wyposażenie jednostek straży pożarnej. Należy do grupy podręcznego sprzętu gaśniczego. Przeznaczona jest do gaszenia pożarów przyziemnych takich jak pożar traw, ściółki a nawet niewielkich trzcin. Jest wyposażeniem bardzo często używanym, szczególnie w okresie wiosennym. Dodatkowo tłumica jest również bardzo często używana przez straż leśną. Pozwala na stłumienie pożaru już w zarodku.

Narzędzie Halligan

Halligan to bardzo przydatne urządzenie w działaniach ratowniczych. Świetnie nadaje się do tworzenia wejść ratowniczych, udrażniania przejść, natomiast w odpowiedniej konfiguracji można nim wycinać elementy blachy.

Siekera

Siekiera wykorzystywana jest przez służby ratunkowe, głównie pożarnicze. Głowica posiada ostrze płaskie, oraz grot i jest osadzona na stylisku wykonanym z drewna hickory. Ze względu bezpieczeństwa ostrze posiada osłonę chroniącą je, w czasie transportu o przechowywania.

Szpadel

Linia narzędzi ergonomicznych Fiskars gwarantuje prawidłową postawę podczas pracy. Nawet długotrwałe, monotonne wykonywanie jednej czynności nie powoduje zmęczenia. Wygięty pod kątem trzonek minimalizuje napięcie mięśni pleców i gwarantuje naturalną pozycję ciała. Kąt nachylenia uchwytu 17° naśladuje naturalny ruch dłoni. Głowice są hartowane, co zapewnia wytrzymałość narzędzi. Idealny do kopania, usuwania korzeni i kępek trawy Zaostrzona krawędź skutecznie przecina korzenie Blat szpadla posiada podporę, która umożliwia efektywniejszą pracę Kąt nachylenia trzonka 26° Hartowana głowica z najwyższej jakości stali Kształt szpadla ułatwia pracę w ciężkiej glebie

Łopata

Łopata to gama funkcjonalnych narzędzi charakteryzujących się trwałością i wytrzymałością, uniwersalnym zastosowaniem oraz jakością. Łopata posiada głowicę z hartowanej stali oraz wygodną rączkę z tworzywa w kształcie litery D Dedykowana do piachu, ziemi i innych sypkich materiałów.

Zestaw kominiarski

Zestaw służy do czyszczenia sadz w kominie.

Szczotka

Szczotka służy do zamiatania różnych substancji.

Lizak podświetlany

Tarcza do zatrzymywania pojazdów podświetlana. Tarcza składa się z pierścienia barwy białej wyklejonego folią odblaskową i wewnętrznych kół - z jednej strony barwy zielonej, z drugiej strony barwy czerwonej ze świecącymi diodami. Zasilanie 3 baterie R14.

Lizak zwykły

Tarcza do zatrzymywania pojazdów STOP. Składa się z pierścienia barwy białej oklejonego folią odblaskową obustronnie oraz czerwonego odbłyśnika w środku tarczy.

Zwijadło węży pożarniczych

Zwijadło węży pożarniczych ZWP-2b Przystosowane do zwijania węży: W25, W52, W75 Średnica węża do 500mm Waga zwijadła tylko 8,5kg. Napęd przenoszony za pomocą łożyska w obudowie krytej. Całość malowana proszkowo.

latarka strażacka

Latarka- trwała i mocna obudowa, przenośna latarka, oznakowana w celu łatwej identyfikacji, wersja z żarówką black dot zapewniającą maksymalną widoczność w zadymionych pomieszczeniach, opcja z ładowarkami standardowymi (10h) 230V AC/12V DC

RADIOTELEFON MOTOROLA DP4600E

MOTOROLA cyfrowo-analogowa DP4600 w nowej wersji, większą wydajnością i bezpieczeństwem. Wersja E to poprawiona wydajność pracy radiotelefonu, jego zasięg i czas pracy akumulatora.

RADIOTELEFON MOTOROLA P100

Motorola wraz z początkiem nowego roku wprowadziła do sprzedaży nową serię radiotelefonów profesjonalnych. Seria P100 oferuje użytkownikom rozszeżenie dotychczasowej funkcjonalności oraz nowy ergonomiczny kształt w trwałej, lekkiej obudowie.

Mostek przejazdowy drewniany

Przejazdowy mostek drewniany służy do ochrony oraz zabezpieczenia odcinków wężowych. Mostek zabezpiecza je przed uszkodzeniami, jakie mogą zostać spowodowane przez koła innych pojazdów. Ochraniane są odcinki wężowe, jakie znajdują się w ciągu komunikacyjnym. Mostek został wykonany z drewnianych belek. Zostały one połączone ze sobą specjalną taśma, która z kolei wykonana jest z jedwabiu polipropylenowego.

Hydrant

Hydrant służy do pobrania wody.

Klucz do hydrantu

Klucz do hydrantu zewnętrznego, naziemnego to niezbędny sprzęt w celu otworzenia zaworu i pobierania wody do celów przeciwpożarowych.

DRABINA RATOWNICZA NASADKOWA

Drabina nasadkowa DN 4084/3 - Ratownicza drabina nasadkowa, 3 osobowa, czteroprzęsłowa, aluminiowa Trzyosobowa drabina czteroczęściowa, nasadkowa typ DN 4084/3 ( DN 2,7) Drabinę składa się w pozycji leżącej i stawia w całej długości. Przęsła drabiny zaopatrzone zostały w stopy antypoślizgowe, górne i środkowe przęsła w lekkie stopki z tworzywa, a dolne przęsło w masywne, stalowe stopy. Bocznice drabiny, wykonane z wysokogatunkowego stopu aluminium, o profilu dwuteowym, mają kolor czarny co w przypadku używania drabiny w zimie ma istotne znaczenie, ponieważ są one “cieplejsze” o ok. 40% od bocznic w kolorze aluminium. Szczeble o unikalnym przekroju w kształcie litery D wskazują prawidłowy kąt ustawienia drabiny oraz dają bezpieczną, poziomą, antypoślizgową, płaszczyznę do stania o szerokości 45mm. Otwarty, dwuteowy profil bocznicy oraz opatentowany system mocowania szczebli stanowią o lekkości , wytrzymałości drabiny

Aparat powietrzny z butlą stalową

Gdy potrzebny jest wytrzymały nośnik w przypadku pożaru i wielu innych czynności konserwacyjnych lub ratunkowych, aparat AirGo jest gotowy do drogi. Ciężar jest rozłożony równomiernie, przylegając ściśle do ciała, zmniejszając obciążenie i zmęczenie.

Oświetlenie

Oświetlenie służy do poprawienia czynności podczas akcji poprzez jej oświetlenie.

Klucz do hydrantów podziemnych

Klucz do hydrantu zewnętrznego, podziemnego to niezbędny sprzęt w celu otworzenia zaworu i pobierania wody do celów przeciwpożarowych. Wykorzystywany również przy hydrantach nadziemnych gdy zakręcony jest zawór podziemny.

Sito kominowe

Sito kominowe to sprzęt pożarniczy, zaliczany do grupy podręcznego sprzętu gaśniczego. Sito służy do gaszenia pożarów sadzy w przewodach kominowych.

Przenośny zbiornik na wodę

Przenośny zbiornik na wodę o pojemności 2500 dm służy do magazynowania wody. Może być wykorzystywany w systemach zaopatrzenia wodnego podczas działań ratowniczych i gaśniczych.
Najcześciej czytane na naszej stronie